Uporaba keratinskih lasnih podaljškov za dolgotrajno lepo frizuro

Ustvarjanje pričeske, ki bo zdržala več mesecev, je realna možnost za vse ženske, ki želijo spremembo. Namesto čakanja, da lasje končno zrastejo, da jih lahko oblikujemo v valovite dolge kodre, lahko s keratinskimi lasnimi podaljški novo pričesko dobimo že danes.

Novi keratinski podaljški las za velik volumen

Petdeset čopkov, ki so v enem paketu keratinskih lasnih podaljškov, poskrbi za večji volumen naše pričeske. Na našo glavo se namestijo s pomočjo priloženih keratinskih sponk, katere s toplotno pištolo segrejemo, da se dodobra namestijo na naše lase. Takšni vstavki zdržijo štiri do šest mesecev. Dolžna trajanja namestitve je odvisna od hitrosti rasti naših las.

Namestitev keratinskih podaljškov las na našo glavo

S pomočjo toplote keratinske podaljške za lase pripnemo na centimeter široke pramene naših naravnih las tik ob lasišče oziroma največ 1 cm stran od lasišča. Za zgolj zgostitev uporabimo 25 do 75 vstavkov, za podaljšanje pa vsaj 75 do 160 vstavkov. Vse je odvisno od primarne gostote naravnih las.

Nega keratinskih podaljškov las na tedenski ravni

Po namestitvi pravih las na naše lase, poteka nadaljnje vzdrževanje enako, kot vzdržujemo naše lase. Vsak teden jih dvakrat do trikrat nežno umijemo s šamponom, nanje pa nanje pa nanesemo še balzam ali masko. Bolje je, da jih posušimo kar se da naravno brez fena ali pa s sušenjem na nizki temperaturi. Tako se keratinski lasni podaljški ne izsušijo. 

Pravilno razčesavanje lasnih podaljškov s keratinskim spojem

Ker se keratinski lasni vstavki odzivajo enako kot naši lasje, je pomembno, da jih ne češemo mokrih. Ob stiku z vodo obstanejo obstojni in reagirajo isto kot las, ki se ob stiku z vodo razširi in dolžinsko podaljša. Keratinski spoj se enako ob umivanju razširi, ko pa se lasje posušijo, skoči keratinski spoj v prvotno stanje. Razčesavanje mokrih las je odsvetovano, saj bi lahko z nepravilnim česanjem potegnili celotne spoje z naše glave dol. Tako bi večina pramen s keratinskimi spoji odpadla dol.

Nikoli ne češimo podaljškov s plastičnimi glavniki

Pravilno razčesavanje keratinskih lasnih podaljškov poteka nežno, da ne uničimo ali potrgamo las pri spojih, kjer so nameščeni vstavki. Lase razčešemo po pramenih od konic do lasišča in šele nato od lasišča do konic. Česanje mora potekati vsaj dvakrat dnevno, da se podaljški ne vozlajo med spoje. Nikoli ne češemo las s plastičnimi glavniki, vendar uporabimo krtače iz naravnih ščetin, ki so mehke in ne poškodujejo las.

Podobne teme: