Značilnosti Bownove terapije
Bownova terapija velja za izjemno nežno in neinvazivno vrsto terapije. Kljub temu je zelo močna manualna terapija mehkega veznega tkiva. Obravnava vse telesne sisteme in učinkovito vzpostavlja ravnovesje v telesu. Spodbuja samoceljenje.
Pri Bownovi terapiji strokovnjak uporablja svoje palce in prste za substilne gibe oziroma poteze po pacientovem telesu. S pomočjo natančnih, nežnih gibov se mišice nežno raztegujejo in vezivo, ki jih obdaja.
Kazalo strani:
Čas trajanja Bownove terapije
Bownova terapija lahko traja od petindvajset minut do ure. Slednje je odvisno predvsem za kakšno vrsto težave gre pri posamezniku. Ponastavlja celo telo in omogoča, da se lahko samo pozdravi. Po vsaki seriji terapije je pomembna pavza, ki traja približno dve minuti.
Omenjena terapija je z fizioterapevtskega vidika zelo dobra alternativa splošni medicini. Metoda je namreč izjemno dobro zasnovana. Pri tem pa je najbolj pomembno, da so njeni učinki pozitivni.
Izvajanje Bownove terapije pri različni starosti
Seveda pa je dobro vedeti, da se Bownova terapija pri odraslih izvaja povsem drugače kot denimo pri dojenčkih. Pri slednjih se navadno izvaja od tri do petkrat, in sicer s precej manjšim časovnim trajanjem.
Mlajše telo se na poteze namreč odziva zelo hitro pa tudi na izjemno intenziven način. Posledično je osnovno vodilo pri izvajanju terapije skrbno izbran potek z minimalnim številom potez. Tako se dojenček lahko preobremeni. Gibi, ki se izvajajo na mlajših otrocih oziroma dojenčkih, so izjemno enostavni in kratki.
Po obravnavi z Bownovo terapijo
V vašem veznem tkivu bo Bownova terapija oziroma gibi, ki so povezani z njo, ustvarili neko vrsto valovanja. To traja nekje od pet do deset dni. Zdravljenje se šele prične na mizi in se bo seveda nadaljevalo, vse dokler valovi ne prenehajo.
Upoštevati je treba nekatere smernice, da boste lahko dosegli najboljši učinek zdravljenja. V tem času se bo treba gibati, se večkrat sprehoditi, privoščiti toplo prho, piti veliko vode, izogibati se drugim terapijam, opazovati razlike po terapiji.
Gibanje po terapiji
Gibanje po Bownovi terapiji posameznikom pomaga, da se spodbudi pretok in se lažje odzove na terapijo. Slednje zlasti velja, če ima posameznik denimo težave s hrbtom.
Strokovnjaki priporočajo, da prekinjate statični položaj, in sicer na vsake pol ure in se gibate vsaj pol ure na dan.