Reševanje podatkov iz pogona

Reši naj se kdor se more!
Podatki so na računalniku zapisani v obliki enic in ničel. Torej gre za binarni zapis, ki ga računalnik razume, pretvarja v vse mogoče druge kombinacije, mi pa potem vidimo tisto, kar je nekdo napisal v Wordu, slikal s fotoaparatom, posnel z digitalno kamero ali karkoli drugega. Različnih možnosti, v kakšni obliki bo računalniški podatek je veliko. Tudi zvok je zapisan kot nek računalniški podatek, kar pomeni, da so tudi pesmi, ki jih poslušate v obliki MP3 datotek v neki računalniški obliki zapisane na vaš pogon. No, morda jih poslušate preko portala Youtube, ampak tudi v tem primeru so zapisani podatki na nekem pogonu, s to razliko, da le ta ni lociran pri vas, ampak na nekem računalniškem strežniku, za katerega ne veste kje točno je. Ampak v resnici vas to niti ne zanima. Namen je samo uživanje ob dobri glasbi.
Kaj pa če se tem podatkom kaj zgodi? Vse kar smo našteli, je namreč mogoče samo zato, ker so podatki nekje zapisani, a če se kaj pokvari, bo na vrsti reševanje podatkov iz naprave, kjer so zapisani.

reševanje podatkov-ljubljana

Naprave za zapisovanje podatkov so vse večje

Najbolj osnovne naprave za zapisovanje podatkov so v tem trenutku še vedno trdi diski (poleg USB ključev in vse redkeje DVDjev), ki se vsako leto povečujejo – poveča se torej njihov prostor za hrambo podatkov ali kot pravimo – kapaciteta. Le ta se je na začetku merila v nekaj megabajtih (MB), potem pa smo prišli na gigabajte (GB) in na terabajte (TB). Če se v letu 2016 pogovarjamo o kapacitetah, kot je 2 TB, 3 TB ali denimo 6 TB, pa se bomo že v kratkem pogovarjali o 10, 20 ali celo 50 TB. In ker se tudi kvaliteta zapisov izboljšuje, samo nekaj let nazaj denimo so iznašli HD video zapis, ki pobere zares veliko prostora, lahko tudi za prihodnost pričakujemo isti trend. Reševanje podatkov bo torej vse pomembnejše, saj bomo vse več podatkov hranili v elektronski obliki. Kdor ne bo imel rezervne kopije in realno čisto vsega tudi ne morete hraniti v rezervni kopiji, se bo slej ko prej znašel pred težavo, ko mu bo ena od naprav prenehala delovati.
Ko ugotovite, da potrebujete strokovnjaka za reševanje podatkov, nikar ne oklevajte. Prej ko boste napravo odnesli na servis, večja je možnost, da vam bodo podatke rešili. To lahko traja kar nekaj časa, več dni, tednov ali celo mesecev, poleg tega pa postopek običajno ni prav poceni. Zato se o ceni pozanimajte vnaprej in dobro razmislite ali se vam podatke splača povrniti ali ne. V vsakem primeru pa je dejstvo, da bomo v naslednjih letih tovrstna podjetja iskali vse pogosteje.
https://www.youtube.com/watch?v=6hQZ09sdcRs

Podobne teme: