Kateri zunanji disk za računalnik izbrati?
V današnjem času se marsikomu zdi, da je shranjevanje datotek v oblaku odlična rešitev. Kljub temu pa to ni vedno dovolj dobra izbira. V ta namen pogosto potrebujemo nekaj, kar je bolj oprijemljivo, lokalno. To v praksi pomeni, da potrebujemo nekaj, za kar ne bomo potrebovali povezave na splet.
Če na primer želite shranjevati večjo količino podatkov in do njih dostopati tudi, ko niste povezani na splet, potem so izvrstna izbira zunanji diski. Ena od možnosti je tudi zunanji SSD disk.
Kazalo strani:
Izbira primernega zunanjega računalniškega diska
Ko se odločate za nakup zunanjega diska, se osredotočite na izbiro prave vrste povezave, na velikost prostora, ki ga potrebujete za shranjevanje. Kupiti morate dovolj hitrega glede na svoje potrebe.
Odlična izbira za neposredno izvajanje težjih nalog na disku je negibljiv oziroma SSD trdi disk. Ta je dobra izbira za urejanje filma v ločljivosti HD, prav tako pride zelo prav, ko morate na primer čim hitreje prenesti nekoliko večjo količino podatkov.
Primerjava med SSD in HDD zunanjimi diski
Zunanje diske delimo na dve glavni kategoriji. To so SSD diski in HDD diski. Gre za dva različna načina shranjevanja podatkov in seveda dostopanja do podatkov.
SSD zunanji disk za svoje delovanje rabi majhne celične tranzistorje, ki se odzivajo na električne pulze. Njegovo poimenovanje kaže na to, da električni pulzi ne vključujejo premikajočih se delcev. Če ga primerjamo s HDD diskom, je zunanji SSD disk hitrejši, a seveda tudi precej dražji.
Zunanji HDD disk za shranjevanje podatkov uporablja vrteče se magnetne diske. V primerjavi s SSD diskom je torej cenovno dostopnejši, posledično počasnejši in bistveno manj odporen na mehanske poškodbe.
Prenosljivost zunanjega diska za shranjevanje datotek na računalniku
Eden od ključnih dejavnikov pri izbiri zunanjega diska za računalnik je tudi prenosljivost. V tem primeru mora biti izbrana naprava dovolj majhna pa tudi lahka, da jo zlahka spravite v žep oziroma da z njo lahko dostopate kjer koli, in to na dovolj hiter način.
Najpametneje je torej izbrati zunanji računalniški disk, ki za svoje delovanje ne bo potreboval še dodatnega zunanjega kabla za napajanje.
Končna izbira zunanjega diska
Strokovnjaki pogosto predlagajo, da je SSD zunanji disk pametneje izbrati kot pa HDD disk. Eden od bolj tehtnih razlogov za to, je ta, da je zunanji SSD disk bolj vzdržljiv.
SSD ne vključuje premikajočih se komponent, kar pomeni, da je veliko bolj trpežen.
Največje prednosti prenosnega računalnika
Ali kupiti namizni ali prenosni računalnik, je zelo pogosto vprašanje kupca, ki se odloča za nakup novega ali pa rabljenega računalnika. Do primernega odgovora lahko pridejo tako, da najprej raziščejo poglavitne razlike med njima.
Prenosnik je najpogosteje označen kot osebni računalnik, ki dopušča uporabo na najrazličnejših lokacijah. Čeprav je takšna naprava zasnovana za prenašanje, pa ima vse funkcije namiznega računalnika.
Konstrukcija prenosnega računalnika z vgrajeno tipkovnico, miško, zaslonom in zvočniki vam zagotavljam, da je lahko povsem funkcionalen, in to brez kakršnih koli dodatnih kablov in priključenih zunanjih naprav.
Razlika med prenosnikom in namiznim računalnikom
- Prenosni računalnik se od namiznega razlikuje zlasti po svoji učinkovitosti, prav tako tudi po ceni. Pogosto je nekoliko dražji.
- Na trgu je na voljo zelo velika izbira prenosnikov za najrazličnejše namene uporabe.
- Pregled zaloge lahko preverite tudi v spletnih prodajalnah s tovrstno opremo.
- Spletne cene računalnikov so lahko izjemno privlačne.
Prenosnik je bolj razširjen kot namizni računalnik
Ste se kdaj uspeli vprašati, zakaj je prenosnik v primerjavi z namiznim računalnikom bolj priljubljena oziroma bolj razširjena izbira? Prenosnik navdušuje uporabnike že od samih začetkov. Z leti je njegova tehnologija samo še napredovala. Po nekaterih zmogljivostih se zlahka primerja z namiznim računalnikom.
Ena od največjih prednosti prenosnika je zagotovo njegova prenosljivost. Je lahek, majhen in mobilen. Njegova zasnova zagotavlja, da ga zlahka spravite v torbico, aktovko ali v nahrbtnik. Uporabite ga lahko kadar koli in kjer koli, ne da bi potrebovali trdo površino.
Poraba energije in preprosta konstrukcija prenosnika
Za prenosni računalnik je znano, da ima manjše komponente. Zaradi njih se posledično porabi tudi manj energije. Izpad električne energije ne bo nikoli več povzročilo izgube vašega shranjenega dela, ker se namreč baterija vklopi takoj ob izpadu.
Ena od večjih prednosti prenosnika je tudi preprosta konstrukcija. Verjetno ste se tudi sami kdaj kje znašli pred težavo, kjer ste poskušali ugotoviti, kateri računalniški kabel sodi kam. Ob tem pa ste se spraševali, ali so vsi kabli pomembni. Prenosnik torej ne potrebuje priključitve na ločeno zunanjo napravo, ker so že vse prisotne v njegovi zasnovi.