Zaščita nad vhodnimi vrati
Ste se kdaj vprašali, zakaj vam je potrebno vsako zimo taliti led pred vhodnimi vrati? Zakaj morate vhodna vrata odpirati z dežnikom, ko dežuje? Ravno zaradi tega se danes vse več ljudi in arhitektov ter gradbenikov odloča za izgradnjo nadstreška oziroma vetrolova.
Čeprav so nadstreški večinoma narejeni brez sten, vam omogočajo dobro zaščito pred dežju, vetrom, točo, snego, slano in zmrzaljo. Poleg tega so danes nadstreški sestavljeni iz različnih materialov, oblik in barvnih odtenkov, ki dopolnjujejo izgled vašega okolja. Najbolj pogosto se nadstreški uporabljajo za zaščito nad vhodnimi vrati, prav tako pa za zaščito avtomobila. Včasih so bili nadstreški monotoni in so kvarili celoten dizajn hiše. Danes temu ni tako, saj so na voljo že izjemno moderni nadstreški, ki ščitijo vhod leta in leta. Glavna značilnost nadstreškov nad vhodnimi vrati je enostavna montaža, saj ne predstavljajo masivne gradnje. Lahko so samostoječi ali pa so preprosto montirani pred vhodom.
Nadstreški imajo navadno vse strani odprte, na voljo pa so tudi takšni, ki imajo stransko zaščito. Ti stranski ščitniki so namenjeni predvsem pri konstatnem vetru iz strani ali pa močnemu deževju. Primerni so tako za obalna področja, kjer piha burja, kot tudi za področja na celini. Stranski ščitniki so izdelani iz različnih oblik, vendar vedno v enaki barvi kot celoten nadstrešek. Kombinacija nadstreška in stranskega ščita doda večjo zaščito pred vremenskimi vplivi. Stranske ščite lahko montirate takolevo ali desno, veliko oseb pa se odloči, da bo stranski ščit na obeh straneh.
Nadstreške lahko popolnoma brez težav montirate tudi sami, saj so narejeni tako, da jih preprosto sestavite in pritrdite na svoje mesto. Proizvajalci nadstreškov nosilce in streho pripravijo že v proizvodnji, zato jih lahko preprosto in brez večjega truda zmontirate tudi sami. Veliko proizvajalcev nadstreškov pa poleg nakupa proizvoda ponuja tudi brezplačno montažo. Nadstreški so torej izjemno dobra zaščita vhoda pred vremenskimi vplivi. Na obalnem področju so najbolj učinkoviti bolj zaprti vetrolovi, medtem, ko običajni nadstreški in stranski ščiti pred vetrom zadostujejo na celinskih krajih.